Duşakabin Modelleri

Duşakabin Modelleri

duşakabin modeli 10
duşakabin modeli 11
duşakabin modeli 12
duşakabin modeli 13
duşakabin modeli 14
duşakabin modeli 15
duşakabin modeli 16
duşakabin modeli 17
duşakabin modeli 18
duşakabin modeli 20
duşakabin modeli 21
duşakabin modeli 22
duşakabin modeli 23
duşakabin modeli 24
duşakabin modeli 25
duşakabin modeli 26
duşakabin modeli 27
duşakabin modeli 28
duşakabin modeli 29
duşakabin modeli 30
duşakabin modeli 31
duşakabin modeli 32
duşakabin modeli 33
duşakabin modeli 34
duşakabin modeli 35
duşakabin modeli 36
duşakabin modeli 37
duşakabin modeli 38
duşakabin modeli 39
duşakabin modeli 40
duşakabin modeli 41
duşakabin modeli 42
duşakabin modeli 43
duşakabin modeli 44
duşakabin modeli 45
duşakabin modeli 46
duşakabin modeli 47
duşakabin modeli 48
duşakabin modeli 49
duşakabin modeli 50
duşakabin modeli 51
duşakabin modeli 52
duşakabin modeli 53
duşakabin modeli 54
duşakabin modeli 55
duşakabin modeli 56
duşakabin modeli 57
duşakabin modeli 58
duşakabin modeli 59
duşakabin modeli 60
duşakabin modeli 61
duşakabin modeli 62
duşakabin modeli 63
images/dusakabin/64.jpg
duşakabin modeli 66
duşakabin modeli 67
duşakabin modeli 68

Duşakabin

duşakabin duşakabin duşakabin

Duşakabin, genellikle banyo için kullanılan, içinde duş alınabilecek bir kabin olarak tanımlanabilir. Duşakabinler, genellikle cam ve alüminyum gibi malzemelerden yapılır ve banyo içinde yerleştirilir. Duşakabinler, banyo için kullanılırken aynı zamanda küçük banyolarda daha fazla alan kazandırmak için de kullanılabilir.

Duşakabinler, çeşitli şekillerde ve boyutlarda mevcuttur ve çeşitli fonksiyonlar içerebilir. Örneğin, bazı duşakabinler hareketli perdeler veya kapılar içerebilir, diğerleri ise sabit paneller veya kapaklar içerebilir. Ayrıca, bazı duşakabinler masaj fonksiyonları, ısıtmalı koltuklar veya duş başlıkları gibi ekstra fonksiyonlar içerebilir.

Duşakabinler, genellikle kolayca temizlenebilir ve dayanıklıdır. Ancak, perdeler ve kapaklar gibi hareketli parçalar zamanla aşınabilir veya arızalanabilir. Bu nedenle, duşakabinlerin periyodik olarak kontrol edilmesi ve gerektiğinde tamir edilmesi önemlidir.

Sonuç olarak, duşakabinler banyo için popüler bir seçenektir ve fonksiyonellik, estetik ve konfor için çeşitli seçenekler sunar. Ancak, duşakabinlerin gerektiğinde tamir edilmesi ve bakımı önemlidir.

Duşakabin Sistemleri

Duşakabin sistemleri son teknoloji kullanılarak farklı özelliklere sahip olarak üretilir. Geniş banyolarda kullanımı yaygın olan menteşeli duşakabin sistemleri cam panelli sistemlerle birlikte kullanılır. Cam duşakabinler plastik ve şeffaf özellik gösteren özel malzemelerin cam ile karışımından üretilir. Farklı malzemelerin kullanılması şeffaf cam yüzeye esneklik özelliği kazandırır. Bu panellerin kullanımı duşakabinin daha dayanıklı olmasını ve uzun ömürlü olarak kullanılabilmesini sağlar. Yüzeyinde kir tutmasını asgari düzeye indiren özel paneller kullanışlı yapıları sayesinde yeni sistem duşakabin modellerinde çokça tercih edilir.

Duşakabin panelleri tercihe göre tam şeffaf veya mahremiyet sağlaması açısından yarı buğulu, tam buğulu veya desenli olarak üretilir. Desenli duşakabin sistemleri için farklı tarz ve zevklere göre talep edilmesi halinde özel çalışmalar yapılabilir. Duşakabin sistemlerinin panel kalitesi görünüm şıklığı üzerinde doğrudan etkilidir. Sistemin tüm parçaları ve kullanılacaksa teknesinin hafif ve kolay taşınabilir özellikte olması üretimin ardından hızlı he pratik bir şekilde banyolara monte edilmesine olanak tanır. Duşakabin sistemlerinin ev değişikliği gibi konularda sökülüp başka banyoya transfer ve montajı da mümkündür.

Duşakabin Fiyatları ve Modelleri

Duşakabin fiyatları alacağınız modelin genişliğine, tarzına ve çalışma prensibine göre farklılık gösterebilmektedir. Geniş bir yelpazeye sahip olan duşakabin modelleri, müşterilerin zevkini yansıtacak tarzda olacağı için yüzlerce farklı şekilde bulunmaktadır. Banyonuzun genişliği de seçimlerinizi doğrudan etkileyen unsurların başında gelir. Eğer geniş bir banyonuz varsa, düz duşakabin seçeneklerinden biriyle oldukça rahat ve keyifli bir banyoya sahip olabilirsiniz. Dilerseniz klasik, dilerseniz de alışılmışın dışında yenilikçi ve modern çizgilere sahip modeller arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Fakat banyonuzun bu tasarıma uygun olmasına dikkat etmenizi öneririz. Geniş veya dar bir banyonuz olabilir. Eğer yuvarlak duşakabin modelleri arasından birini tercih ederseniz ısının banyo içerisinde hızla yayılmasını da sağlamanız mümkün olacaktır. Bu tarz ürünler yerine duş perdesi olan eski tipleri kullanmanız kış aylarında üşümenizi sağlayabilir. Isının banyo içerisinde kalmaması ve korunmaması özellikle havaların soğumasıyla duş alma isteğini köreltebilir. Hâlbuki geniş bir banyo alanı yaratmak için duvardan duvara duşakabin tercih edebilirsiniz. Böylece banyo içerisinde rahat etmeniz ve hareket kısıtlaması olmaksızın keyifli bir banyo yapmanız da gerçekleşmiş olacaktır. Bu çizgideki ürünler banyonun belirli bir kısmını duş alanı olarak belirlemenizi de kolaylaştırır. Materyal olarak cam veya mika seçimi de yapabilirsiniz. Dış kısımdaki materyal tamamen müşterinin tercihine göre şekillenebilmektedir. Dilerseniz farklı desenlerle güzel bir hava katmayı mümkün kılabilirsiniz. Böylece banyoya kattığınız hareket ile enerjinin de yükselmesini sağlayabilirsiniz. Banyo köşelerini değerlendirmek için en mantıklı yol ise oval duşakabin modelleri olacaktır. Bu modellerde duşakabin camı kayar özelliğe sahip olmalıdır. Hanımların ev temizliğinde en çok sorun yaşadığı alan duş camları olabilmektedir. Hem buhar hem de kir sebebiyle camlarda bulanıp görüntüler oldukça rahatsız edici olabilir. Fakat kayar kabin camları ile kiri en alt seviyeye düşürebilir, temizliği çok daha pratik hale getirebilirsiniz. Duşakabin fiyatları doğrudan sizin seçimlerinizle şekil almaktadır. Eğer isteğiniz daha farklı bir modelse kare duşakabin modelleri arasından da seçim yapabilirsiniz. . Ürün seçimi yaparken kaliteden emin olmanız ilerleyen dönemlerde tasarruf etmenizin de önünü açacaktır. Satın aldığınız ürünleri detaylıca inceleyebilmek ve doğru tercihler yapabilmek için banyotuvalet.com 'u tercih edebilirsiniz.

Birbirinden Kullanışlı Duşakabin Modelleri

Yoğun ve yorgun geçen bir günün ardından eve geldiğinizde ılık bir duş her şeyin çözümü gibi gelir. Bu yüzden satın alacağınız duş kabini modeli modunuzu da etkileyecektir. Kullanışsız, eski tip bir banyoda duştan keyif almak yerine hemen çıkmayı hedeflersiniz. Bir ürünü satın almadan önce birçok araştırma yapılmaktadır. Bunun sebebi ise uygun maliyetle en kaliteli ürüne sahip olma dürtüsüdür. Ya da satın aldıktan sonra yaşanabilecek pişmanlığı en alt seviyeye düşürme isteğidir. Araştırma olmadan yapacağınız bir satın alma işlemi tamamen şansınızla alakalıdır. Fakat bu çoğu kişiyi hüsrana uğratabilir. Bu yüzden müşteriler genellikle satın alma yapmadan önce duşakabin yorumları gibi aramalar yaparlar. Ve daha önce satın alan kişilerin yorumlarını dikkate alarak satın alma kararı verirler. Duşakabin fiyatları da satın alma öncesinde karar verilen kategorideki en önemli etkendir. Ürünü satın aldıktan sonra pişman olmamak için güvenilir markalar duşakabin markaları tercih edilmelidir. 20 yılı aşkın süredir bu alanda çalışmalarını sürdüren BanyoTuvalet.com beklentilerinizi fazlasıyla karşılamaktadır. En yüksek müşteri memnuniyeti ile duşakabin modelleri ile tüketiciyi buluşturan firmamız, satın alım sonrasında da müşterilerinin yanında olmaya devam etmektedir. Listelenen duşakabin modelleri arasından beğendiklerinizi bize iletebilir, fiyat alabilir ve detaylı bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz. Malzemeye göre çeşitlilik gösteren ürünler, boyutlarına göre de seçimleri etkilemektedir. Örneği duşakabin 90x90 ölçülerinde satın alan müşteri kitlesi oldukça fazladır. Bunun dışında 100x100, 110x110, 100x120, 100x80 gibi farklı ölçüleri de bulunmaktadır. Ölçüler dışında materyallerde oldukça önemli kriterlerdendir. Bu yüzden duşakabin cam, plastik veya mika gibi farklı materyallerden üretildiği bilinmektedir. Seçimlerinizi yaparken lütfen bunları göz önünde bulundurarak sorularınızı yöneltmenizi rica ederiz.

Her Bütçeye Uygun Duş Kabini Fiyatları

Banyonuz minimal boyutlara sahipse sıkça tercih edilen akordiyon duşakabin modelleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Bu modellerde cam sistemi katlanabilir olarak tasarlanmaktadır. Böylece yerden de tasarruf ederek banyoda oldukça şık bir duş alma ortamı kurgulayabilirsiniz. Veya daha önceden banyonuzda küvet varsa bunu değiştirmek için küvet üstü duşakabin tercih edebilirsiniz. Küvetle cam arasındaki boşluk kaliteli bir silikon kullanılarak doldurulur ve suyun sızması da engellenir. Böylece duş perdesini tarihe karıştırır ve oldukça estetik bir görünüme sahip duşunuza kavuşabilirsiniz. Ayrıca buzlu cam duşakabin de banyonun atmosferini çokça değiştiren etmenlerden birisidir. Birçok modelde karşımıza çıkan oturma alanın olmaması durumu zorlayıcı olabilir. Eğer evinizde yaşlı veya çocuk varsa duş almalarını kolaylaştırmak için oturmalı duşakabin modelleri tam size göre olacaktır. Tüm duşakabin fiyatları hakkında detaylı bilgiye Hemen Ara veya WhatsApp butonlarını kullanarak erişim sağlayabilirsiniz. Eğer banyoda görüntü güzelliği ve estetik sizin için her zaman ön plandaysa mutlaka menteşeli modelleri incelemenizi öneriyoruz. Bu modellerde camların veya duvardan destek alarak menteşeleme yapılmaktadır. Duş bölümündeki camlar arasındaki bütünlük, görüntüyü de tam bir kusursuzluğa kavuşturmak için seçeneklerinizin arasına koyabilirsiniz. Dilediğiniz duş kabini modelini almak isterseniz isteyin mutlaka verdiğimiz bilgilerin dışında aklınıza sorular gelecektir. Bu sorular duşakabin fiyatlarından, kaliteye, kullanım ömründen, artı ve eksilerine kadar birçok bölümden olabilir. Her ürünün kendine has özellikleri, artıları ve eksileri bulunabilir. Bu eksiler ise tamamen banyonuzun boyutuna göre oluşabilecek negatif durumlardır. Aklınıza takılan tüm soruları bizimle paylaşabilir ve tatmin olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Sitemize özel fırsatlardan yararlanabilmek, duşakabinler hakkında detaylı bilgi ve fiyat listelerine ulaşabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Muhafaza ettiği ısı ile verdiği konfor, banyo içerisinde bulunan diğer malzemelerin su sıçramalarından korunması ve tasarım olarak doğru seçildiğinde banyonuzun havasını olumlu yönde değiştireceğinden duşakabinler tercih edilmektedir.

 • Duşakabinlerde genel olarak;

  1. Oval veya düz üretim yapılmış tamperli cam yada mika (plastik) cam
  2. Metal profil kanallar
  3. Ray sistemi yada cam üzerine monte edilebilen tekerlekli sistem
  4. Silikon
  5. Metal veya plsatik kapı açma kolu
  6. Suyun camlar arasından çıkmasını önleyen duşakabin cam fitili
  7. Duş teknesi (opsiyonel)
  8. Duşakabin kaplaması (opsiyonel)
  9. Duşakabin altı mermer (opsiyonel)
 • Endüstriyel makinalarla basınçlı hava ve kumun cam üzerine püskürtülmesiyle ortaya çıkan malzemeye kumlanmış cam denir. Tercihen folyo malzemenin farklı şekil ve motiflerde kesilerek cam üzerine yapıştırılması ve ardından kumlanmasıyla değişik duşakabin camları da elde edilebilmektedir.

 • Duşakabin banyonuzun görünümünü tamamen değiştireceği için doğru ürün seçimi ve ölçülendirme yapmak çok önemlidir. Öncelikle en büyük kriter tabii ki model seçimi ardından doğru üretimin gerçekleştirilebilmesi için doğru ölçülerin alınmasıdır. Her ne kadar güzel bir model seçilmiş olsa da yanlış ölçülendirme nedeniyle üretilmiş bir duşakabin banyonuzun görüntüsünü bozabilir. Bu noktada mutlaka bir uzmandan destek alınmalı ve banyonuzun tasarımına zara verebilecek bir çalışma önceden engellenmelidir.

 • Banyolarda kullanılacak olan duşakabinleri en doğru şekilde seçebilmek için bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Gerek yerli gerekse yabancı markaları ürettiği duşakabinler farklı banyo tipleri baz alınarak üretildiğinden dolayı ölçüler farklılık gösterir. Şıklığıyla her mekâna farklı bir ahenk kazandıran binlerce tasarımın kullanıcılar için özenle üretimi gerçekleştirilir. Bunun için banyolara uygun camlı duşakabin modelleri gibi alternatifler için doğru ölçüyü almak gerekir. Standart olarak 90X90 ve 100X100 ölçülerde üretilen duşakabinlerin yanında özel ölçülerde üretim de yapılır. duşakabin ölçüsü alınırken dikkat edilmesi gerekenler arasında en önde montajın gerçekleştirileceği alanının iyi tespit edilmesi gelir. Banyoda oval veya köşe duşakabin modelleri tercih edilecekse ölçü alınırken banyodaki tuvalet ve banyo dolabına temas etmeyen bir noktadan ölçü alınması önemlidir. Ölçü alımında duvarın köşesinden başlayarak her iki ucun da ölçüsünün aynı olacağı şekilde ölçüm yapılması gerekir. Bu detayla birlikte L şeklinde ölçüm yapılabilir. Yapılan ölçüm dikdörtgen duşakabin modelleri için de geçerlidir. Oval duşakabinlerde ön kısım ölçüsü alınmasına gerek yoktur. Dikkat edilmesi gereken nokta duşakabin koyulacak alan etrafındaki eşyalardır. Ölçümde sınırların banyo eşyalarına denk gelmemesi önemlidir. Eğer duş teknesi kullanılacak ve üzerine sonradan kabin monte edilecekse duş teknesiyle kabinin birlikte yüksekliğinin tavana değmemesi için tavan- taban ölçüsü doğru bir şekilde alınır. Buna göre alınacak cam panelin yüksekliğinin tekne yüksekliğine göre banyoya uygun olarak belirlenmesi gerekir. Teknesiz duşakabin modelleri kullanılacaksa tabandan ölçüm yapılarak uygunluğa bakılabilir. Teknesiz model seçiminde ürünün camlarının hem boyuna hem enine ölçülmesi gerekir. Duşakabin ölçüsü alırken ürünün monte edileceği alan üzerinde tesisat borusu, havalandırma penceresi gibi engellerin olup olmadığını da kontrol edilmesi oldukça önemli detaylardan biridir. Herhangi bir engel varsa ürünün boyu bu engele göre belirlenebilir veya boru varsa oraya boy profil konularak sorun giderilip montaj gerçekleştirilebilir.

  1. Konumlandırılacağı alana göre duşakabinin raylı sistem veya tekerlekli sistem tedarik edilir
  2. Cam malzeme raylı veya tekerlekli sistemin bulunacağı alana ve yüksekliğe göre kesilir
  3. Talep edilirse cam malzeme kesildikten sonra kumlanır veya dijital baskı malzemesi ile kaplanır
  4. Cam malzemenin yüksekliğine göre fitiller belirlenir ve kesilir
  5. Renk ve model seçimi yapılmış olan metal profil malzeme kesilir
  1. Duşakabin montajından önce tercih edildiyse duş teknesi veya mermer su giderinin montajı yapılacak şekilde yerleştirilir.
  2. Duş teknesinin veya mermer mazgallarının su gider bağlantısı yapılır.
  3. Duş teknesi ayakları terazi vasıtasıyla düzleştirilir ardından köşe alana sabitlenerek duvarla arasına su kaçağı olmaması için silikonlanır.
   Eğer mermer tercih edildiyse çok az bir şekilde mazgallara doğru eğim verilerek yapışkan malzeme ile sabitlenir ve kuruması için beklenir.
  4. Sabit olan bölmeler için kullanılacak cam/mika profil içerisine yerleştirilir.
  5. Sabit alanda duracak ve alt kısmı silikonlanmış olan metal profil malzeme duvara ve zemin üzerine yapıştırılır.
  6. Ray sistemi tercih edildiyse seçilen duşakabin modeline göre vida kullanılarak sabit alan üzerine ve altına montajı yapılır.
  7. Kapı olarak kullanılacak duşakabin camının üstüne ve altına ray sistemine göre seçilmiş olan tekerlekler takılır.
  8. Duşakabin kapısı görevi görecek olan tekerlekli cam malzeme raylar üzerine yerleştirilir.
  9. Kapılar arasına cam fitilleri takılır
  10. Sabit camlar ile kapı camları arasına cam fitilleri takılır
  11. Varsa duşakabin kapı kolları takılır
  12. Ve son olarak duşakabin dışına su sızmaması için profil malzemenin cam bağlantı alanları ile kenarlarına ve tercih edildiyse eğer duş teknesinin duvar ile temas eden yerlerine silikon uygulanır.
  13. Silikon malzemenin kuruması için 12 saat boyunca duşakabin kullanılmamalıdır.
 • Duşakabin modeller oval ve kare olarak değişebilir. Genel kabul gören ve duşakabin üreticilerinin sıkça kullandığı ölçüler 90x90, 100x100, 110x110, 100x120 ve 100x80 dir.

 • Genel olarak tüm duşakabin modelleri ısıyı dışarı çıkarmayarak konforlu duş keyfi verdikleri gibi belirlenen alandan suyu dışarı çıkarmaması ve banyo içerisinde bulunan banyo dolabı gibi diğer malzemeleri korudukları için kullanışlıdırlar.

 • Duşakabin seçimi yapılırken öncelikle konumlandırılacağı alan ve banyo içerisindeki diğer malzemelerin renkleri göz önünde bulundurulmalıdır. Beğenilmediği takdirde veya yanlış ölçülendirme ile üretilen duşakabinin sökülmesi ve değiştirilmesi çok zordur.

 • Doğrusu "duş kabini" olan duşakabin tabiri ürünün piyasaya sürülmesi aşamasında ortaya çıkmış olan yanlış bir söylemdir. Fakat piyasa bu yönde şekillendiği için gerek satıcılar gerek üreticiler genel olarak kabul görmüş olan duşakabin kelimesini kullanmaktadırlar.

 • Duş teknesi veya mermer malzeme kullanılmasada duşakabin zemini mutlaka düz olmalıdır. Suyun muhafaza edileceği alan ise su giderine doğru eğim verilerek kullanılabilir. Ayrıca zeminde kullanılacak malzemenin izolasyonu doğru yapılmış olmalıdır.

 • Duş teknesi veya duşakabin teknesi diye tabir edilen ürünler duşkabin altında bulunan ve tercihen kullanılan ürünlerdir. Genel olarak polyester veya polietilen malzeme ile üretilen bu ürün zeminden yükseklik sağlar. Rahat temizlenir olması ve kullanılan suyu iyi muhafaza edebilmesi nedeniyle çok tercih edilen bir üründür.

 • Üreticilerin ve tüketicilerin genel olarak tercih ettiği duşakabin ölçüleri 90x90, 100x100, 110x110, 100x120 ve 100x80 dir.

 • Suyun dışarı sızmasını önleyen en büyük etkenlerden biri de doğru seçilmiş ve kullanışmış silikondur. Profil kenarlarının ve duş teknelerinin duvarla temas eden yerlerine sıkılır ve ardından ucu oval olan bir malzeme vasıtasıyla (dondurma çubuğu gibi) baskı yapılarak düzeltilir. Su sızıntılarının yaşanmaması için kullanılan silikon mutlaka en az 12 saat kuruması gerekmektedir.

 • Duşakabin kaplaması olarakta adlandırılan duşakabin sticker aslında dijital baskı malzemesinin tamperli cam üzerine sıvanmasıdır. Banyonuzun tasarımına göre farklı görseller kullanılarak üretim yapılabilir.

 • Küvet üzerinde duşakabin tasarımı çok tercih edilmese de uygulaması yapılabilmektedir.