Tekneli veya Teknesiz Duşakabinler

Duşakabin satın alırken zeminde tekne olsun mu olmasın mı seçimlerinizi yapabilirsiniz. İhtiyaç duyulan tekne, zemin alanda polyester malzemeden yapılan havuzlardır. Bu alan sayesinde suyun banyo zemininde temas etmesi önlenerek, doğrudan gidere akıtılması sağlanır. Bu modellerde faydalanacağınız tekne boyu ise ortalama 4-5 cm aralığında olacaktır. Yüksekliği bu derecede olurken duşa girme çıkma durumlarınızda da emin olacağınız şekilde faydalanabiliyorsunuz.

Yere sıfır olmasını istiyorsanız eğer doğrudan teknesiz modeller seçebilirsiniz. Şık görüntüsü, kolay temizlenebilir olması sayesinde de banyo ürünleri arasında teknesiz modelleri seçebilirsiniz. Duşakabin tasarımlarıyla ilgili fayansların yapımı doğrultusunda iç zemine uygun şekilde sıvılarla temas etmesi halinde bozulmayacak modelleri seçebilirsiniz. Bu noktada mekân şıklığını banyolarda da yaşamak için birbirinden farklı renklerde de seçimler yapabilir ve sadece çerçeve değil aynı zamanda cam çeşitlerinde de farklı renk seçeneklerinde seçimlerde bulunabilirsiniz.

Çeşitlere göre ayrılmış kapı açma sistemlerinde farklılık sayesinde ergonomik yapıya sahip olan duşakabin modellerinde, duş alırken ihtiyaç duyacağınız diğer setlerin de olacağı şekilde takım halinde modellerin de satıldığı çeşitleri tercih edebilirsiniz. Duş alma esnasında ihtiyaç duyulan duş setleri, bataryalar birçok duşakabin içerisinde takım halinde sunulur. Buna göre seçimlerde de bulunabilirsiniz.

Farklı kapı açılma sistemlerinde tam kapı açılması yapan duşakabin kapılarından tutun da yarım açılan, açılış yönü tek yönlü olan modelleri de tercih edebilirsiniz. Alandan tasarruf etmek amacıyla tek yönlü açılan duşakabin modellerinde de dikdörtgen alanlara göre, köşelere yapacağınız bu alanlarda özel bir kapı açma sisteminin de kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Tek duvara sahip şekilde ya da 2 duvara monte edilecek şekilde köşelerde de oval biçimdeki duşakabin modellerinden faydalanabilirsiniz.