Duşakabin Kaplama Modelleri

Duşakabin Kaplama Modelleri

Duşakabin Kaplama Modelleri

Duşakabin kaplama folyoları kendinden tutkallı olup mika, cam, plastik ve buna benzer birçok duşakabine uyum sağlamaktadır. Banyo dekorasyonuna estetik ve şık bir hava katan kaplamalar sade ve sıra dışı tarzları benimseyenler için oldukça uygundur. Duşakabin kaplama seçerken bazı önemli noktalara dikkat etmek ürünün uzun ömürlü kullanımı açısından önemlidir. Ayrıca piyasada satılan, hemen sökülen ve suya karşı dayanıksız modeller kaplamanın bozulmasını hatta zamanla renklerinin solmasını sağlar. Kaplama uygulaması yapmak esasında oldukça kolaydır. Sadece doğru adımları uygulayarak bu ürünün cam ve plastik zeminine uygun kaplamalar düzgün ve kolay bir şekilde yapıştırılabilir. Ürün yapıştırılırken kullanıcı talimatlara uyarak ürünü her duşakabin zeminine rahatlıkla uygulayabilir. Uygun ve yumuşak bir bezle silinmesi tavsiye edilmektedir.

Banyolara modern bir tarza büründüren bu şık ürünler birbirinden farklı modellerde satışa sunulmaktadır. Renk renk, desen desen modeller arasından arzu ettiğinizi seçerek banyo dekorasyonunuzun ahengini bozmadan farklı dokunuşlar yapabilirsiniz. Bu ürünün uygularken zeminin kirden ve sudan arınmış olmasına ayrıca kuru olmasına dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde ürün doğru yapışmayabilir veyahut zemine uygun olmadığından kullanışlı olmayabilir. Buna ek olarak duşakabin kaplama fiyatları modellere, ebat ve ölçülere göre değişkenlik göstermektedir.

Duşakabin Kaplama Özellikleri

Birbirinden farklı renk seçeneğine ve modele sahip duşakabin kaplamaları, çeşitli özelliklere sahiptir. Bu özellikler kullanıcının satın almadan önce göz önünde bulundurduğu niteliklerdir. Ürün kullanımında ön plana çıkacak özellikler şu şekildedir:

 • Duşakabin kaplamaları PVC kağıt olarak nitelendirilen naylon türü bir kağıttan üretilmiştir.
 • Ürün kendinden tutkallı olduğundan zemine kolaylıkla yapışır.
 • Cam, plastik ve mika türü zeminler için son derece uygundur.
 • Kişiye özel olarak ve kabin ölçüleri esas alınarak üretimi yapılır.
 • Ürün su, buhar ve neme dayanıklıdır. Su değdiğinde kesinlikle düşmez, yırtılmaz ve solmaz.
 • Çamaşır suyu, kireç sökücü gibi ağır kimyasallar haricinde sünger ve sabun ile kolaylıkla yıkanıp durulanabilir.
 • Ürün kabinin dış tarafında kullanıma uygundur.
 • Işık geçiren malzemeden üretildiği için kabin içinde kesinlikle karanlık ortam oluşturmaz.
 • Çıkarmak istediğinizde kolaylıkla sökebilirsiniz. Bu işlem kabine zarar vermez.
 • Ürün kabinden söküldüğü zaman cam ya da plastik zeminde hiçbir şekilde leke ya da yapışkan izi kalmaz.
 • Ürünün ortalama kullanım süresi 10 yıldır.
 • İç mekan baskı makinelerinde imalatı yapıldığı için sağlığa zarar veren hiçbir yan etkisi yoktur.

Duşakabin Kaplama Ölçüsü Nasıl Alınır?

Duşakabin kaplama ölçüsü alırken belli başlı kıstaslara dikkat etmek gerekir. Yalnızca doğru ölçün alındığı takdirde ürün kolay ve zahmetsiz bir şekilde uygulanabilir. Ürünü satın almadan kabin genişlik ölçüleri ile kabin yükseklik ölçüleri oldukça önemlidir. Örneğin kabin genişlik ölçülerinin soldan sağa doğru sıralı olarak ölçülmesi gerekir. Ölçüm yaparken çerçeveler ölçüye dahil edilmemelidir. Bunun haricinde cam kısımlarının en boy ölçüsü de sıralı bir şekilde yapılmalıdır. Standart kabin genişlik ölçüsü 36-38-38-36 ve kabin yükseklik ölçüsü ise 176-178- 178-176 olmaktadır. Ayrıca kaplamanın kabin üzerinde kaç bölmeye yapılacağının da önceden belirtilmesi kaplamanın doğru yapıştırılması açısından önemlidir. Çünkü kullanıcıdan alınan bu önemli bilgilere satıcı ürünün üretimini yapmaktadır.

En Popüler Duşakabin Kaplama Çeşitleri

Duşakabin kaplama folyosu farklı renk, konsept ve çeşitlerde üretilmektedir. Her kullanıcının zevk ve beğenisine uygun üretilen çeşitler banyoları süslemekte ve banyolarda değişik bir ambiyans oluşturmaktadır. En popüler çeşitler arasında gösterilen 3D tasarımlar, doğadan ilham alınarak üretilmiştir. Çiçek, deniz, balık ve farklı figürlerden oluşan desenler renk çeşitliliği ve sıra dışı alternatifler sunar.

Damask ve granit desenli modeller de bu ürün grubunda en çok talep edilen modeller içerisindedir. Kabinin dış tarafından alınan ölçülere göre yapıştırma sağlanır. Cam, mika ve plastik zeminler için oldukça uygun yapıdadır. Ürünün yapıştırılacağı kabin camı düz, çizgili, baskı desenli olabilir. Her türlü zemine kolaylıkla uygulanmaktadır.

Su damla tasarımı ile üretilmiş kaplamalar gerçek su efekti görünümü sağlar. Banyolarını yenilemek ve modernize etmek isteyenler farklı alternatifleri değerlendirmektedir. Tam bu noktada dekoratif anlamda uygun çözümler sunan bu ürün, tarzı ve görüntüsü ile birçok kullanıcı tarafından talep edilen ürünler arasında ilk sırada yer alır. Bu modellere ek olarak floral desenli, deniz sahil temalı ve doğa manzaralı ürünler de duşakabin kaplama çeşitlerinden bazılarıdır.

Duşakabin Kaplama Nasıl Uygulanır?

Banyo dekorasyonunda geniş yer tutan ve pek çok alıcı tarafından popüler olan bu ürünün uygulaması oldukça kolay ve basittir. Yüksek kaliteli kendinden yapışkanlı malzeme ile üretildiğinden dolayı ekstra bir yapışkan ürün kullanmaya ihtiyaç yoktur. Uygulama yapmadan önce yapıştırma yapılacak alanın temiz ve pürüzsüz olması gerekir. Kesinlikle ıslak olmamalıdır. Eğer ıslaksa tüy ve toz bırakmayan bir bezle silinip kurulanmalıdır. Duşakabin kaplama uygulama işlemleri şu şekildedir:

 1. İlk olarak uygulama yapılacak zemin camsil ya da su ile yapıştırma yapılacak yerin her tarafına gelecek şekilde ıslatılır.
 2. Kaplama folyosunun arkasında beyaz bir kağıt bulunur. Bu kağıt ucundan hafif bir şekilde kaldırılır.
 3. Ürün yapıştırılırken düz bir plastik, bez ya da rahle benzeri bir alet kullanılır. Sonrasında folyonun az miktar açılan yüzeyinden başlanarak ortadan yanlara doğru kuvvetli bir şekilde tamamen beyaz kağıttan çıkarılıp zemine yapıştırılır. Koruyucu tabaka yavaşça aşağı doğru açılır ve yüzeye pürüzsüz olacak şekilde uygulanır.
 4. Folyonun üzerindeki nemlilik geçene kadar kurumaya bırakılır.
 5. Eğer folyo çıkarılmak isteniyorsa aynı yöntemle tekrar çıkarılıp uygulanabilir.

Duşakabin Kaplama Fiyatları

Duşakabin kaplama fiyatları ölçü ve ebat kıstasları göz önünde bulundurularak hesaplanmıştır. Her kabin camının ölçüsü birbirinden farklıdır. Bazı kabinler yüksek ve geniş, bazıları ise alçak ve dar olabilmektedir. Ayrıca kaplama yapılacak alanın camı bir ya da birden fazla olabilmektedir. Tüm bu kriterler fiyat belirlemede öne çıkan özellikler arasındadır. Aynı zamanda fiyat ürünün hangi kalitede olduğuna göre değişkenlik gösterebilir. Ancak kaliteli olmayan ürünlerin kısa bir zamanda renginin solacağından, sökülme yapacağından ya da sudan etkileneceğinden haberdar olmak gerekir. Bu bakımdan kaliteli ürün uzun ömürlü kullanım sağlar. Kaliteli ürünün kullanım süresi 5 yıldan 10 yıla kadar değişir.

Duşakabin Kaplama Nasıl Çıkarılır?

Duşakabin kaplama uygulaması nasıl kolay ve basitse kaplama folyosunu çıkarmak da bir o kadar basittir. Banyolarda ferah ve şık çözümler sunan bu ürün rahatlıkla zeminden çıkarılıp tekrar kullanılabilir. Ancak ürünü çıkardıktan sonra aynı ürünü tekrar kullanmak istiyorsanız fön makinesi ile kuruttuktan sonra uygun muhafaza koşullarını gözeterek saklamanız gerekir. Aksi takdirde ürünü tekrar kullanmak mümkün değildir. Kaplama folyosunu tekrar çıkarmak için nazik ve yavaş hareket edilmelidir. Ürünün yırtılmaması için azami özen gösterilmelidir. Folyo yukarıdan aşağıya doğru yavaşça sökülerek çıkarılabilir. Ürünü çıkarırken kesinlikle ağır temizlik solüsyonu ve farklı bir yabancı madde kullanılmalıdır. Yapıştırılıp sökülmeye uygun olan bir ürün olduğundan yapıştırılan ürün yüzeyinde tutkal izi kalmamaktadır. Ürün çıkarıldıktan sonra uygun bir şekilde katlanarak yeniden kullanmak üzere muhafaza edilebilir. Ürün kullanım esnasında kendiliğinden hiçbir şekilde kalkmaz ya da çıkmaz.