Duşakabin Camı Hakkında Bilmeniz Gerekenler?

Duşakabin Camı Hakkında Bilmeniz Gerekenler?

Duşakabin Camı Hakkında Bilmeniz Gerekenler?

Duşakabin camı esasında oldukça dayanıklı materyaller ile üretilir. Fakat kullanım hataları, darbeler veya farklı nedenlere bağlı olarak kırılabilmesi mümkündür. Duşakabin camı kırıldığında birçok kişi komple duşakabin setinin maliyetli olmasından dolayı duşakabin camı satın almayı tercih etmektedir. Duşakabin camı yapı market ve banyo ürünleri satan yerler başta olmak üzere pek çok farklı yerde satılmaktadır.

Duşakabin camları yapı ve boyut itibarıyla değişik ölçülerde üretilmektedir. Duşakabin camı satın almadan önce bazı hususları göz önünde bulundurmak gerekir. Örneğin camların sağlamlığı, üretiminde kullanılan materyal ve camın ölçüleri oldukça önemlidir. Özellikle camın ölçüleri duşakabine uymazsa tekrar ölçü alıp yeniden satın almak gerekebilir. Bu durum da daha fazla masraf ve zaman harcamayı sağlar. Duşakabin camı satan yerlerde bu ayrıntıları gözden kaçırmamak gerekir.

Duşakabin Camı Satan Yerler

Leke tutmayan duşakabin camı ve farklı özellikler içeren diğer duşakabin camlarını birçok yerde bulmak mümkündür. Bu camlar genelde yapı marketlerden temin edilebilir. Yapı marketlere ek olarak duşakabin camı satan yerleri şu şekilde detaylandırabiliriz:

  • Duşakabin satışı yapan firmalar
  • Cam imalathaneleri
  • Plastik doğrama ve PVC firmaları
  • Duşakabin camı satan online satış mağazaları
  • Banyo ürünleri satan firmalar

Duşakabin Camı Tek Satın Alınabilir Mi?

Duşakabin camının kırıldığı durumlarda bu camların tek alınıp alınamayacağı merak edilmektedir. Duşakabin camı tek olarak birçok imalathane ve firmada satılmaktadır. Bu camları tek satın alarak diğer camlarla uyum yakalayabilir ve yeni yapılmış gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Duşakabin camı satın alırken mutlaka menteşe yapısına dikkat etmek gerekir. Şayet plastik materyale sahip duşakabine ağır bir cam takmak menteşeleri aşındırıp duşakabine uygun olmayabilir. Ayrıca yanlış ölçülere göre duşakabin camı kullanmak kapının açılıp kapanırken sürtmesine ve aşınmaya neden olabilir.

Duşakabin Tek Camı Kırıldı, Ne Yapmak Lazım?

Duşakabin birden fazla camın iskelete oturtulması ile yapılır. Fakat herhangi bir kazaya bağlı olarak tek bir cam kırılırsa sadece camların bir tanesi değiştirmek yeterli olacaktır. Bu gibi durumlarda duşakabin camı satan online mağazalardan ya da yapı marketlerden sadece tek bir cam satın alabilirsiniz. Ancak cam satın alırken sizin camınız plastik duşakabin camı ise ya da cam ise aynı materyalden olup olmadığına dikkat etmek gerekir. Farklı materyale sahip bir cam takmak estetik görüntüyü bozabilir.

Duşakabin Camı Nasıl Olmalıdır?

Duşakabin camı güçlü ve sağlam materyale sahip malzemeden ve duşakabinin iskeletine uygun olacak şekilde seçilmelidir. Duşakabin camını şayet tek olarak almak istiyorsanız mika duşakabin camı tercih edebilir. Banyoda hem şık hem de sade bir görüntü yaratmak için ayrıca işlevsel olması açısından buzlu camlar iyi bir alternatif olabilir.

Duşakabin camı satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus camların kir tutmaz özellikte olmasıdır. Sürekli kullanıma bağlı olarak camlarda biriken kireç ve su lekeleri kötü görüntü oluşturmaktadır. Bu lekeleri kimyasal maddelerle çıkarmak bazı durumlarda güç olabilmektedir. Kir tutmayan cam lekelerin su ile akıp gitmesine olanak verir. Bununla birlikte eğer kendi duşakabin camınızın aynısını satın almak istiyorsanız duşakabin camınızın modelini ve ölçülerini duşakabin camı satan yere bildirip yedek cam satın alabilirsiniz.

Duşakabin camı kullanıma bağlı olarak kireç ve su lekesi tutmaya eğilimli olduğundan herhangi bir kimyasala ve temizlik ürününe dayanıklı olmalıdır. Camların çabuk çizilmeyen ve kırılmayan malzemeden yapılması uzun ömürlü kullanmaya olanak verir.

Duşakabin Camı Modelleri

Duşakabinler kendi içerisinde çeşitli modellere sahip olduğu duşakabin camı modelleri de birbirinden farklı tarzda yapıdadır. Duşakabin camlarının bazıları düz bir modele sahipken bazıları buğulu bir yapıdadır. Duşakabin camı modellerinde seçim yaparken duşakabin modeli dikkate alınmalıdır. Duşakabin camları tam ölçmeden alınca bazı duşakabin modelleri ile örtüşmemektedir. Bu durum montaj sırasında sıkıntı yaratabilir. Estetik görüntüsü ile banyolarda farklı bir hava yaratacak duşakabin camı modelleri şu şekildedir:

Oval Duşakabin Camı

Oval duşakabin camı isminde de belirtildiği üzere oval duşakabin camları için tasarlanmıştır. Oval tasarımlı camlar banyolarda şık bir görüntü oluşturmaktadır. Banyonuz küçükse ve alandan tasarruf etmek istiyorsanız oval duşakabin camları iyi bir seçim olabilir. Oval duşakabin camları banyolarda farklı bir tarz oluşturmak isteyenler için tasarlanmış banyo dekorasyonunu tamamlayan ürünlerden biridir. Oval formda duşakabin camları kırılma ya da herhangi bir sıkıntı olduğundan piyasalarda bulunabilmektedir. Olası bir kaza halinde tek bir cam değiştirmek istiyorsanız oval camların yedek olanlarından satın alabilirsiniz.

Kare Duşakabin Camı

Kare duşakabin camları görüntü itibarıyla kare olmasından dolayı ve işlevselliği nedeniyle büyük banyolar için oldukça uygundur. Kare duşakabin cam modelleri kendi içerisinde farklı ürün çeşitliliğine sahiptir. Her zevk ve beğeniye hitap eden kare camlar hem kullanışlı olması hem de leke tutmaması gibi öne çıkan özellikleri sayesinde çokça tercih edilmektedir. Kare duşakabin camı piyasada en çok satılan modellerden biridir. Genellikle maliyetli olmaması ve bütün duşakabin camı satan firmalardan kare modellerin çok bulunması nedeniyle kare duşakabin camı ilk tercihlerden biridir.

Buzlu Duşakabin Camı

Duş yaparken dışardan içerisinin gözükmesini istemiyorsanız mahremiyet açısından buzlu duşakabin camı iyi bir tercih olacaktır. Buzlu görüntüde olan bu camlar hiçbir şekilde içeriyi göstermez. Ortak banyo kullanan ve evinde tek bir banyosu olan kişiler genellikle buzlu duşakabin camlarını tercih etmektedir. Duşakabin cam modelleri arasında en çok satın alınan modellerden biri de buzlu duşakabin cam modelleridir.

Baskı Desenli Duşakabin Camı

Banyolarda sıra dışı bir görüntü yakalamak isteyen herkes baskı desenli duşakabin cam modellerinde karar kılmaktadır. Genellikle baskı formlu duşakabin cam modelleri camın bazı yerlerinde görünmektedir. Bazı modeller ise baştan aşağı tamamıyla baskılıdır. Banyolarda modern bir tarz oluşturmak isteyenler için baskı desenli duşakabin camı birinci sıradadır. Özellikle büyük banyolarda ya da marjinal havası olan banyolarda baskı desenler birçok kişinin ilk seçimidir.

Çizgili Duşakabin Camı

Son yılların en çok tercih edilen ve en çok satılan duşakabin camı modellerinden birisi de çizgili formdaki duşakabin camı modelleridir. Tasarımı ve şık görüntüsü ile göz dolduran çizgili duşakabin camı, temizlik ve kullanım açısından da oldukça rahattır. Herhangi bir kimyasal madde ya da temizlik araçlarının dokusundan etkilenmeyen çizgili duşakabin camı evinde rahatlığı tercih edenlerin bir numaralı tercihidir. Özellikle sade objeler ve sade banyo aksesuarları ile döşenmiş banyolarda çizgili duşakabin camları banyolara hareketlilik getirmektedir.

Duşakabin Camı Fiyatları

Duşakabin camı fiyatları camın modeli, materyali ve ölçüsüne göre değişkenlik gösterir. Duşakabin camı mika ve cam olarak ayrı modellerde satılmaktadır. Bu modellerde fiyat değişikliği olabilir. Ayrıca her duşakabinin ölçüsü aynı olmadığından camın ölçüsüne göre fiyat artmakta ya da azalmaktadır. Her camın uzunluğu, genişliği ve derinliği farklıdır. Ürünü satın alırken camın duşakabin teknesine olan uzunluğu, kalınlığı ve genişliğini kontrol ederseniz fazla vakit ve efor harcamamış olursunuz ve iade gibi işlemlerle zaman kaybetmezsiniz. Bütçenize uygun duşakabin camlarından dilediğinizi satın alabilirsiniz.