Duşakabin Cam Fitili

Duşakabin cam fitili cam paneller arasında kullanılan genellikle plastik malzemeden üretilen parçadır. Bu malzeme camları doğru bir şekilde koruyarak kırılmaya ve hasara karşı engel oluşturur. Mükemmel yapışma sağlayan güçlü plastik malzeme uzun ömürlü kullanıma uygundur. Cam fitili yapı marketleri ve duşakabin malzemesi tedarik eden online alışveriş merkezlerinde mevcuttur.

Duşakabin Cam Fitili Seçimi

Duşakabin cam fitili seçimi yaparken kesinlikle kaliteli malzemeden olmasına ve solvent içermemesine dikkat edilmelidir. Çünkü solvent içeren fitiller uygulandığı yerde kullandıkça sızıntıya neden olur. Ayrıca ucuz malzeme den üretilmiş olması da zamanla kararma ve küf yapabilir. Böyle olması ekstra maliyet doğurabilir.

Banyolar neme ve suya maruz kalan ortamlardır. Bu açıdan burada bakteri oluşmaya elverişli bir ortam bulunur. Bu nedenle yüzde yüz silikon malzemeden üretilmiş antibakteriyel cam fitili seçimi sağlık açısından daha uygundur.

Duşakabin Cam Fitili Özellikleri

Duşakabin cam fitili özellikleri arasında suya karşı sızdırmaz olması yer almaktadır. Bunun haricinde bu malzeme kolayca sararma ya da lekelenme yapmayarak kullanım kolaylığı sağlar. Temizlik açısından da son derece uygun olan bu malzemeler deterjan ya da herhangi bir temizlik bezi ile kolayca temizlenebilir. Cam fitilleri duşakabine uygulaması kolay olup kesinlikle eskime yapmamaktadır. Fitilleri temizlerken kesilmesini ya da çizilmesini sağlayacak sivri uçlu ya da kesici malzemelerin kullanılmaması önerilmektedir.

Duşakabin Cam Fitili Çeşitleri

Duşakabin cam fitili çeşitleri kullanım alanlarına göre farklı kategorilere ayrılmaktadır. Çeşitlerine göre ayırt edici özellikleri bulunan cam fitili çeşitleri şu şekildedir:

Duşakabin Mıknatıs Fitili

Bu malzeme Huppe cam adı verilen duşakabinler için kullanılabilir. Duşakabin malzemeleri adı altında satılan mıknatıs fitili ISO 9001 kalite standartlarına uygun olup TSE belgeli olarak satılmaktadır. Duşakabinlere özel olarak tasarlanmış bu fitil universal olarak imal edilmiştir. Düz cam kabinler ve Huppe cam kabinler için uygundur. Silikon tırnakları sayesinde kesinlikle camdan çıkmaz.

Duşakabin Suluk Fitili

Duş kabinlerine özel olarak imal edilmiş bu ürün iki hareketli cam panelin ara bölmesine konulan ve su sızdırmasına engel olan PVC fitildir. Kullanıldığı malzeme türüne göre metriks ara cam fitili, ultra lüks ara cam fitili, bella duşakabin ara cam fitili olarak sınıflandırılır.

Duşakabin Alt Suluk Fitili

Tekneli ya da teknesiz kabinler için uygun olarak üretilmiş alt suluk fitilinin ana gövde kısmı sert kanat kısımları ise yumuşak plastikten imal edilmiştir. Her türlü duşakabin modeline uyum sağlar. Genellikle ölçüleri standart olarak satılır fakat özel boy ölçüsü verilerek de yaptırılabilir.

Duşakabin Cam Fitili Fiyatları

Duşakabinlerde su sızdırmazlık özelliği taşıyan cam fitilleri kaliteli malzeme ve ince işçilik sonucu ortaya çıkmıştır. Ayrıca kullanılan malzeme kesinlikle sert PVC olup ISO 9001 ve TSE belgeleri mevcuttur. Duşabin cam fitili takılmadan önce yukarıdan aşağıya doğru tam ölçüsü alınarak takılır. Bahsi geçen tüm bu özellik ve ayrıntılar duşakabin cam fitili fiyatları için kıstas oluşturmaktadır. Genellikle yapı marketlerde ve online firmalarda fiyatlar üç aşağı beş yukarı aynıdır. Ancak ölçüye göre fiyatlarda değişkenlik olabilir.

Duşakabin Cam Fitili Nasıl Temizlenir?

Duşakabin cam fitili temizliği yapılırken eritici ya da aşındırıcı zararlı kimyasallardan uzak durmak gerekir. Bunun yerine yumuşak bir bez ve asit içermeyen uygun bir deterjan ile temizlik yapılabilir. Ayrıca bu malzemenin temizliğinde kullanılan ağır temizlik ürünleri kullanım ömrünü kısaltarak fazladan yüksek maliyete neden olabilir. Ayrıca temizlik işlemi bittikten sonra kuru bir bezle kurulamak küf ve siyah nokta oluşumunun da önüne geçer.