Birbirinden Farklı ve Şık Duşakabin Modelleri

Duşakabin modelleri farklı ölçülerde ve materyallerde her banyoya uygun olarak üretilir. Geniş bir banyoya sahipseniz duş alırken ısıyı ortama eşit bir şekilde yayacak modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer banyonuz dar ise ortamı ferah gösterecek aynı zamanda dekorasyona uygun olan seçenekleri düşünebilirsiniz. Birçok yapı market, e-ticaret sitesi ve duşakabin satışı yapan yerlerde değişik ölçü ve ebatlarda modeller bulunmaktadır. Bunların arasından zevk ve beğeninize uyan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Duşakabin çok çeşitli görünüme ve özelliklere sahip olan şık ve kullanışlı tarzlar ile alıcılara sunulmaktadır. Piyasada farklı markalar tarafından özel olarak imal edilen birçok tasarım mevcuttur. Bu tasarımlarda yer alan malzeme cinsi, ölçüleri, rengi ve diğer özellikleri ürün seçiminde rol oynar. Banyo duşakabin modelleri kişilerin yaşam alanlarına modern dokunuşlar yaparak estetik bir görüntüye kavuşturur.

Duşakabin modelleri boy, yükseklik ve kalınlık ölçüleri doğru olarak tespit edildiğinde hemen her ortamla uyum sağlayabilir. Dar yerlere yaratıcı çözümler sunan geniş ürün yelpazesi bulunur. Talebe bağlı olarak tekneli ya da teknesiz olarak montaj işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Her bütçeye hitap eden bütçe dostu tasarımlar en ucuzdan en pahalıya doğru farklı fiyat aralıkları ile satışa sunulmaktadır. Siz de bütçenize en uygun duşakabin modelleri arasından dilediğinizi seçerek banyonuza şık ve estetik bir hava katabilirsiniz.

Modern Duşakabin Modelleri ve Fiyatları

Banyo dekorasyonunda önemli bir etkisi olan duşakabinler, desen ve renk bakımından kullanıcılara farklı alternatifler sunar. Duşakabin çeşitleri içerisinde sıra dışı bir görüntü yakalamak isteyenlerin ilk tercihlerinden birisi oval şeklinde olan modellerdir. Bununla birlikte son zamanlarda oldukça popüler olan kare tasarımlı aynalı modeller de kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ultra modern ve lüks tasarıma sahip modeller tam donanımlı olup kompakt duşakabin modelleri olarak piyasada yerini almaktadır.

Banyoda en çok göze çarpan bir bütün olarak montajı yapılabilen lüks kabinler sınıfındadır. Her türlü tarza ve banyo dekorasyonuna rahatlıkla uyum sağlayabilirler. Yorgunluk ve stres atarken üst düzey konfor tercih edenler için tasarlanmış bu modeller, dar banyolarda bile rahatlık vadeder. Evinizdeki banyonuza uygun baskı desenli modelleri geniş fiyat aralığı seçeneği ile dilediğiniz ölçülere uygun olarak montajını yaptırabilirsiniz. Ayrıca banyonuz için ideal görünüme sahip olan çizgi desenli modelleri de beğeninize uygun olarak yaptırabilirsiniz. Bütün bu modern duşakabin fiyatları herkesin bütçesine uygun olarak farklı standartlarda ve ölçülerde satılmaktadır.

Duşakabin Modelleri Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İhtiyaca uygun olarak tasarlanmış hazır duşakabin modelleri için tavsiye edilen birçok ayrıntı bulunur. Uzun süreli kullanım için öncelikle detaylı bir araştırma yapmak gerekir. Bu araştırmalar doğrultusunda satın almak hem zamandan hem de paradan tasarruf etmeyi sağlar. Diğer ürünlerde olduğu gibi duşakabin modelleri satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekildedir:

  • Dar bir banyonuz var ise köşelere uygun olan modelleri tercih etmekte fayda vardır. Eğer geniş ve ferah bir banyoya sahipseniz kare ya da dikdörtgen şeklinde imal edilmiş modelleri de düşünebilirsiniz.
  • Cam temizliği oldukça önemli olduğundan leke tutmayan cam tercihi ilk sırada yer almalıdır.
  • Güvenilir, yüksek kalitede ve çeşitli yerlerden onaylı markalardan satın almak ürünü uzun ömürlü kullanmayı sağlar.
  • Ayrıca duşakabin yüksekliği ve genişliği konusunda da hassas ölçümler yaparak doğru ürün satın almak önemlidir. Mekanlara ferahlık katan ve kullanım kolaylığı sağlayan ürünleri tercih etmelisiniz.
  • Piyasada farklı markalarla satılan ürünler arasından bütçenize en uygun alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

En Çok Satan Duşakabin Modelleri

Yeni ev satın alanlar ve evini yenilemek isteyenler için çeşitli tarzlarda binlerce duşakabin model ve ürün seçeneği bulunur. Banyoda duş alırken suyun etrafa çok dağılmamasını istiyorsanız tekli modelleri tercih edebilirsiniz. Buna ek olarak en çok satan duşakabin modelleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Renkli tasarımlara sahip modeller hemen her evde kullanıldığı gibi sade ve düz modellerde pek çok kullanıcı tarafından satın alınmaktadır.
  • Rengine ek olarak yapı malzemesi kaliteli ve garanti süresi fazla olan modeller de en çok satın alınan çeşitler arasındadır.
  • Aynı zamanda hem kaliteli hem de uygun fiyatlı olan tasarımlar da geniş bir satış rakamına sahiptir.

Yukarıdaki seçeneklere ek olarak siyah duşakabin kumlama cam modelleri, oval çizgili duş teknesiz duşakabin, kare komple buzlu siyah karolaj cam, kare siyah karolaj cam, siyah çizgili modeller de öncelikli tercih edilen modeller arasında ilk sıralarda yer alır.

Teknesiz Duşakabin Modelleri

Banyodaki dekorasyonu bozmayan estetik ve şık tasarımlara sahip teknesiz duşakabin modelleri oldukça revaçtadır. Bu tasarımlar yenilikçi kabin ve kapı tasarımları ile duş teknesine ihtiyaç olmadan kullanım alanlarında büyük fayda sağlıyor. Duşakabin teknesiz olur mu diyenler için teknesiz bir kabin tercih etmenin farklı açıdan yararları şu şekildedir:

1. Pratik Uygulanabilir Olması

Tekneli kabinleri banyoya monte etmek için bazı zamanlarda zeminin yükseltilmesi ve teknenin zemine tam oturması için sabitleme yapılması gerekebilir. Bu gibi durumlara mahal vermeyen teknesiz modeller yalnızca kapı ve eşik uygulaması ile kullanılabilir.

2. Boyut Bakımından Sınırı Olmaması

Hazır duş teknesi ile birlikte monte edilen duşakabinler için banyo dekorasyonunu belirlenen ölçülere göre yapmak gerekir. Fakat teknesiz olanlarda boyut sınırlaması bulunmamaktadır. Yani ölçü olmadan kendi boyutlarını belirlediğiniz özgür tasarımlar yaptırmak mümkündür.

3. Temizlik Açısından Daha Kullanışlı Olması

Zeminden yüksek olan tekneli modeller fazla girinti ve çıkıntıya sahiptir. Banyo dekorasyonunda maksimum hijyen ve temizlik vadeden tekneli modeller hijyene önem verenlerin bir numaralı tercihidir. Dümdüz zeminden monteli bu modeller bir bakıma daha kolay silinebilir, yıkanabilir ve mikroplardan arındırılabilir.

4. Dar Banyolar için Uyumlu Olması

Tekneli duşakabin modellerinin dar banyolar için uyumlu olmasının nedeni standart ölçülere sahip olmasıdır. Oysaki teknesiz modeller banyo ebatlarına göre uyumlandırılabilir ve monte edilebilir. Plastik kapılı duşakabinler ortamı daha küçük ve dar göstereceğinden cam modeller tüm şeffaflığıyla ferah bir görünüm kazandıracaktır.

Duşakabin Modelleri Ölçüsü

Duşakabin modelleri farklı ebat ve ölçülere göre imal edilir. Her mekanda uyum yakalayabilen binlerce ürün çeşitliliği ile kullanıcıların zevk ve beğenisine sunulmaktadır. Banyonuza uyum sağlayan modeli tam olarak bulabilmeniz için doğru ölçüm yapmak önemlidir. Normal şartlarda standart duşakabin ölçüleri 100x100 ya da 90x90 olarak üretilmektedir. Bu ürünleri satın almadan önce ölçüsünün nasıl alınacağı ve neye göre belirleneceği merak konusudur. Bunun için öncelikle ürünün montajı yapılacak yeri iyi tespit etmek şarttır.

Oval ve köşeli duşakabin ölçüleri için en önemli nokta klozete temas etmeyecek şekilde ölçüm yapılmasıdır. Şayet klozetten uzakta olacaksa duvardan duvara sıfır bir şekilde sabit bir ölçü almak gerekir. Bu ölçüm şartları dikdörtgen ve kare şeklindeki modeller için de geçerlidir. Duş teknesinin üst kısmına sonradan kabin demonte olacaksa tekne baz alınarak tam olarak tavana değmeyecek şekilde ölçüm yapılması şarttır. Banyo zeminine ve dekorasyona uygun olarak teknesiz model satın alınacaksa ölçüm yapmaya zeminden başlamak gerekir. Duşakabin ölçüsü değiştikçe fiyat değişikliği olacağı da unutulmamalıdır.